Ostatnie pożegnanie dh Bolesława Kluka

Poniedziałek, 28 luty, 2011

Dnia 28.02 br. w Kościele p.w. Matki Bożej Bolesnej w Przędzelu odbyło się pożegnanie członka honorowego naszej OSP ś.p. dh Bolesława Kluka.

W uroczystości oprócz druhów naszej jednostki uczestniczyli także strażacy z jednostek na terenie Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem, przedstawiciele z KP PSP w Nisku oraz Gurmistrz GiM w Rudniku nad Sanem.

Dh Bolesław przez 40 lat pełnił funkcję sekretarza w licznych zarządach OSP. W tym czasie zmieniali sie prezesi, naczelnicy tylko druh Bolesław był nie do zatąpienia. A gdy zaszła taka potrzeba w 1991 roku objął funcję prezesa, którą pełnił przez kadencję, po czym ze względu na wiek i stan zdrowia zrezygnował z 43-letniego zasiadania w zarządach naszej OSP. Lecz uchwałą Walnego Zebrania został wybrany dożywotnim prezesem honorowym.

Za swą działalność został odznaczony brązowym, srebrnym i złotym medalem "Za zasługi dla pożarnictwa", licznymi listami pochwalnymi i najważniejszym odznaczeniem przyznawanym druhom ochotnikom "Złotym Znakiem Związku OSP".

Druhu Bolesławie.!!

Byłeś dla nas przykładem ojca rodziny i strażaka ochotnika. Pamięć o Tobie pozostanie w nas na zawsze.

Spoczywaj w pokoju.!!

Tani wynajem samochodów Warszawa skup aut starogard gdański koparki filtry samochodowe w Motochemia.pl spawarki mmazlewozmywaki granitowe pożyczki bez konta bankowego praca w uber