Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

Sobota, 09 lipiec, 2011

W sobotę na stadionie niżańskiego Sokoła odbyły się Pierwsze Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gmin i miast Nisko i Rudnik nad Sanem.

Strażacy rywalizowali w dwóch konkurencjach – sztafecie pożarniczej 7x50 metrów z przeszkodami oraz ćwiczeniu bojowym. W zawodach wzięło udział sześć drużyn męskich z jednostek OSP w Nowosielcu, Kopkach, Przędzelu, Przędzelu Kolonii, Nisku i Rudniku nad Sanem. Jednostki z Nowosielca i Rudnika nad Sanem wystawiły także drużyny kobiece.

W klasyfikacji generalnej w grupie męskiej najlepszy okazał się Nowosielec. Za nimi uplasowali się strażacy z Rudnika nad Sanem. Trzecie miejsce zajęła OSP z Niska. Na dalszych pozycjach znalazły się jednostki z Przędzela, Przędzela Kolonii oraz Kopek.

Wśród dziewcząt najlepsze okazały się zawodniczki z OSP w Nowosielcu, które wyprzedziły koleżanki z Rudnika nad Sanem.

Uczestnicy zawodów próbowali także swoich sił w przeciąganiu węża strażackiego.

Chętni mogli spróbować grochówki strażackiej, zobaczyć pokaz sprzętu strażackiego i posłuchać strażackiej orkiestry. Dla dzieci przygotowano dmuchaną zjeżdżalnię.

Wszystkie drużyny otrzymały nagrody z rąk Tadeusza Niedziałka, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli, Waldemara Grochowskiego, burmistrza gminy i miasta Rudnik nad Sanem, Edwarda Szasta, prezesa zarządu oddziału miejsko-gminnego OSP w Rudniku nad Sanem oraz Jerzego Wojaka, prezesa zarządu oddziału miejsko-gminnego związku OSP w Nisku.

Klasyfikacja generalna zawodów w gr. "A"

1. miejsce - Nowosielec - z wynikiem: 102,20 pkt.

2. miejsce - Rudnik nad Sanem - z wynikiem: 118,10 pkt.

3. miejsce - Nisko - z wynikiem : 126,10 pkt.

4. miejsce - Przędzel - z wynikiem: 137,60 pkt.

5. miejsce - Przędzel Kolonia - z wynikiem: 145,70 pkt.

6. miejsce - Kopki - z wynikiem : 150,30 pkt.

Grupa "C" (Kobiety)

1. miejsce - Nowosielec - z wynikiem: 143,80 pkt.

2. miejsce - Rudnik nad Sanem - z wynikiem: 166,90 pkt.

Tani wynajem samochodów Warszawa skup aut starogard gdański koparki filtry samochodowe w Motochemia.pl zlewozmywaki granitowe pożyczki bez konta bankowego