Uroczystość Bożego Ciała

Niedziela, 23 czerwiec, 2011
We wszystkich kościołach w czwartek odbyły się uroczyste nabożeństwa, a po nich tłumy ludzi uczestniczyło w procesjach ulicami miast i wsi. W ten sposób w święto Bożego Ciała katolicy demonstrowali swoją wiarę.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (w formie nadzwyczajnej rytu rzymskiego: Święto Najświętszego Ciała Chrystusa (Festum Sanctissimi Corporis Christi), potocznie zwana także Świętem Ciała i Krwi Pańskiej, a w tradycji ludowej: Boże Ciało – w Kościele katolickim uroczystość liturgiczna ku czci Najświętszego Sakramentu, święto nakazane.

Procesja na Boże Ciało, która odbyła sie także w naszej Parafii jest publicznym wyznaniem wiary i pobożności. Procesja z Najświętszym Sakramentem ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej wyruszyła z Kościoła tuż po głównej mszy świętej. Podczas procesji dzieci sypały świeże kwiaty, biły dzwony oraz śpiewane były pieśni eucharystyczne. Wierni nieśli krzyż, ruchome ołtarze (feretrony), obrazy, figurki, chorągwie i sztandary. Procesja zatrzymała się kolejno przy 4 ołtarzach, gdzie czytane (śpiewane) były fragmenty z każdej Ewangelii związane z Eucharystią.Zdjęcia w dziale Fotogaleria

skup aut starogard gdański koparki filtry samochodowe w Motochemia.pl zlewozmywaki granitowe