Pożar kamienicy w Rudniku nad Sanem

Wtorek, 22 listopad, 2011

Pożar wybuchł około godziny ósmej rano w kamienicy przy ulicy Mickiewicza
w Rudniku nad Sanem. Zabudowa w tej części miasta jest bardzo gęsta.
Istniało więc spore ryzyko, że ogień zajmie także sąsiednie kamienice.
Na miejsce natychmiast zjawiły się jednostki straży pożarnej.
Łącznie w akcji uczestniczyły 4 samochody Ochotniczej Straży Pożarnej
oraz 4 wozów z KP PSP w Nisku. Na miejscu zdarzenia pracowało 32 strażaków. Teren zabezpieczała policja. Wezwano również pogotowie energetyczne i nadzór budowlany.
Akcja ratownicza trwała kilka godzin. Po ugaszeniu ognia strażacy zabezpieczyli teren. Rozebrali konstrukcję dachu oraz ścianę szczytową, która groziła zawaleniem.
Ostatni wóz odjechał z miejsca zdarzenia po godzinie 13.
W wyniku pożaru spłonął cały dach i dwa pomieszczenia na poddaszu kamienicy. Przyczyna pożaru zostanie ustalona dopiero po przeprowadzeniu dochodzenia, jednak najprawdopodobniej była to nieszczelność przewodu kominowego.

(Zdjęcia dzięki uprzejmości OSP Kopki)