Uroczystość 130 - lecia OSP

Środa, 05 czerwiec, 2013

W niedzielę 02 czerwca br. Ochotnicza Straż Pożarna z Przędzela obchodziła jubileusz 130-lecia swego powstania. Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej, którą odprawił w intencji strażaków ksiądz proboszcz Leszek Kruzel.
W czasie mszy świętej został również poświęcony nowy sztandar dla naszej jednostki.
Część oficjalna uroczystości odbyła się przed budynkiem remizy. Świętowano nie tylko dostojny jubileusz 130-lecia jednostki, lecz również pożegnano dotychczas używany sztandar, który służył jednostce przez ostatnie 30 lat. Odbyła się ceremonia nadania nowego sztandaru,
który w imieniu fundatorów przekazał Burmistrz Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem Waldemar Grochowski na ręce Członka Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Druha Edwarda Szlichty, który następnie przekazał go na ręce Prezesa OSP Przędzel Jana Serafina.
Sztandar został również udekorowany Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.
Jubileusz był także okazja do wręczenia strażakom OSP Przędzel oraz osobom czynnie wspierającym ochronę przeciwpożarową Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem medali: „Za zasługi dla pożarnictwa” oraz odznaczeń „Strażak wzorowy” i „Za wysługę lat”.

Wśród zaproszonych gości w uroczystości uczestniczyli:
dh Edward Szlichta – członek Zarządu Głównego ZOSP RP
Gabriel Waliłko – Starosta Niżański
st. bryg. Ryszard Sieńko – Komendant Powiatowy PSP w Nisku
st. bryg. Tadeusz Niedziałek – Komendant Powiatowy PSP w Stalowej Woli
Waldemar Grochowski– Burmistrz Gminy i Miast Rudnik nad Sanem
Edward Wołoszyn– Przewodniczący Rady Miejskiej w Rudniku nad Sanem
dh Mariusz Czech – członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSPRP Województwa Podkarpackiego
ks. Stanisław Konik – kapelan powiatowy strażaków
ks. Leszek Kruzel – proboszcz parafii w Przędzelu