Powiatowe obchody Dnia Strażaka

Niedziela, 22 maja, 2011

W niedziele 22 maja br. w Bielinach obchodzono Powiatowy Dzień Strażaka połączony z jubileuszem 130-lecia Ochotniczej Staży Pożarnej w Bielinach.

Uroczystość rozpoczęła się w Kościele parafialnym p.w. św. Wojciecha w Bielinach jubileuszową Mszą Św. w intencji wszystkich strażaków, którą koncelebrowali ks. dziekan Zdzisław Drozd, ks. kapelan strażaków gminy Ulanów Tadeusz Strugała oraz ks. proboszcz Jan Jagodziński.

Po Mszy Św. strażacy wraz z pocztami sztandarowymi przemaszerowali pod Dom Strażaka w Bielinach na główne uroczystości jubileuszowe.

Po wciągnięciu flagi państwowej na maszt zasłużeni strażacy OSP Bieliny zostali odznaczeni medalami:

Złotym Znakiem Związku - dh Julian Borcz

Złotym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa - dh Mirosław Młynarski

Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa - Druhowie Jan Rup, Stanisław Pająk, Paweł Kamiński oraz ks. Jan Jagodziński.

Na uroczystość przybyło wielu gości, m.in. Starosta Niżański Gabriel Waliłko, posłowie Renata Butryn i Antoni Błądek, radna sejmiku wojewódzkiego Janina Sagatowska, wójtowie i burmistrzowie niżańskich gmin oraz radni.

Po zakończeniu uroczystości jubileuszowych obok Domu Strażaka rozpoczęła się majówka strażacka i festyn.

Organizatorem obchodów była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nisku, Oddział Powiatowy Związku OSP w Nisku oraz OSP w Bielinach.

Zdjęcia w dziale Fotogaleria

Tani wynajem samochodów Warszawa skup aut starogard gdański koparki filtry samochodowe w Motochemia.pl spawarki mmazlewozmywaki granitowe pożyczki bez konta bankowego